3D Baskı Nasıl Çalışır İşte DetayEvinizde bir 3D yazıcınız olmayabilir, ancak bu, hayatınızı değiştiremeyeceğinizin anlamına gelmiyor. Araba şirketleri 3D yazıcılar ile yedek parça üretiyor, ancak 3D baskılı evler deneysel aşamadan çıkıyor.

Birçok 3D baskı, reçinenin ışığa tam olarak doğru anda ve doğru desende maruz kalmasını sağlar. Bir tepsi, reçinenin yanlışlıkla ışığa maruz kalmasını önler. 

Işık yoluyla sertleştirme işlemi kürleme olarak adlandırılır ve DLP projektör ile yapılır, Dijital Işık İşleme kısaltmasıdır. LED'ler dar bir dalga boyu aralığında mavi ışık üretir ve daha sonra bir mikromimarör belirli bir katman için uygun ışık örüntüsünü oluşturur.

"Micromirror" gibi terimler, 3D baskının bilim-kurgu gibi görünmesine neden olabilir. Başlangıçta Texas Instruments tarafından geliştirilen micromirrors, ç in dörtte bir büyüklüğünde çeyrek inç büyüklüğündedir. Fakat bu alanda, milyonlarca minik aynaya uyabilirler. Süreç reçinenin sertleşmesi gereken zamana kadardır, ancak farklı 3B yazıcıların farklı hızları vardır . 

Ve tabii ki bu reçine sertleştirme yöntemi, katkı imalatının nasıl işlediğine dair özel bir örnektir. Extruder yazıcıları, ürünlerini oluşturmak için dikey plastik tabakalar kullanır; metal ticaretinde kullanılan 3 boyutlu yazıcılar tozun kendisine kaynaşması için çoğunlukla lazerler kullanır. Bununla birlikte, her ne olursa olsun, 3D baskı, zaman geçtikçe daha rafine hale gelecek olan büyüleyici bir süreçtir.

              

0 Yorumlar